Haber

Muharrem İnce: AKP yeni vaatlerle milletimizin aklıyla dalga geçiyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, AKP’yi sanki 21 yıldır iktidarda değilmiş, sanki daha önceki vaatlerini yerine getirmiş gibi yeni vaatlerde bulunmakla eleştirdi. İnce, “O yüzden ne halk diyoruz ne halk, tek yol vatan” dedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik taşlı saldırıyı da kınayan İnce, “Erzurum’da Sayın Ekrem İmamoğlu’na yönelik provokatif saldırıyı kınıyorum. Savaşa değil seçime giriyoruz. Bu tür provokasyonlara asla boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bu akşam TRT 1 TV’de propaganda konuşması yaptı.

İnce, bu iktidar döneminde, “Liyakat, liyakat ve makam ve görev arasındaki bağ kopmuştur. Partili olmak ve kayıtsız şartsız biat etmek her görev için bir zorunluluk haline gelmiştir. Ortak payda ile yönetilmesi gereken devlet” dedi. akıl, bilim ve tarih bilinci, gündelik politikalar ve günlük politikalarla yönetilir hale gelmiştir.Türkiye’nin hiçbir sorununa çare olamayan bu iktidarın gitmesi bir kuraldır.Fakat bu mantık bir çözüm değildir. gerçek mantık ne olursa olsun” dedi.

İnce şunları söyledi:

“Hükümet karşıtı olduğumuz için terörist değiliz. Bu muhalefeti eleştirdiğimiz için bölücü de değiliz. Türkiye ölüm nedeniyle sıtmanın ortasında seçim yapmak zorunda değil. Üçüncü bir yol var demek için buradayız. Milletimize, Muhalefetiyle ülkeyi bu hale getirenlerin, ülkeyi bu durumdan kurtarması beklenemez.21 yıldır iktidarda değilmiş gibi, iktidarda değilmiş gibi yeni vaatlerle iktidarın ortaya çıkması. daha önceki vaatlerini yerine getirmiş, muhalefet yine seçimleri kaybetmiş olmasına rağmen yine aynı formüllerle iktidarı devredecekmiş gibi ortaya çıkmıştır.Onun için ne millet diyoruz ne millet diyoruz ama tek yol budur. ülke.

“İYİLEŞTİRME POLİTİKALARI ÇERÇEVESİNDE ÖNCELİKLE ANAYASA MAHKEMESİNDE REFORMLARI YAPACAĞIZ”

Yeniden yapılanma politikaları çerçevesinde başta Anayasa Mahkemesi olmak üzere devlet kurumlarının tarafsız, çağdaş ve demokratik denetim yetkisini kullanabilmesi için gerekli düzenleme ve reformları ivedilikle yapacağız. FETÖ, PKK, Hizbullah, IŞİD gibi demokrasimizi, milli bütünlüğümüzü ve güvenliğimizi tehdit eden tüm terör örgütlerine karşı odunsuz mücadele edeceğiz. Depreme hazırlanmayı birinci önceliğimiz olarak görüyoruz. Darbelere dayanıklı binalar, sarsıntıya dayanıklı yerleşim yerleri inşa edeceğiz.”

İMAMOĞLU’NA YÖNELİK SALDIRIYI KINIYORUZ

Öte yandan Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitinginde taşlı saldırısını da kınadı. İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Erzurum’da Sayın Ekrem İmamoğlu’na yönelik provokatif saldırıyı kınıyorum. Savaşa değil seçime giriyoruz. Bu tür provokasyonlara asla boyun eğmeyeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

korkuteliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu