Haber

100 Bin TL Yaktı! Bodrum’da Orman Yangınını Çıkaran Şahıs Yakalandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 2 yıl önce terör örgütü PKK’nın dağ ekibinin bir yakınının isteği üzerine 100 bin liralık orman yangınını çıkardığı belirtilen 26 yaşındaki İbrahim Soncul, “Yaktım ama çabuk yandı” mesajını yakaladı. cep telefonuyla dışarı çıktı.

Aydın’da 8 ay önce uyuşturucu ticareti suçundan tutuklanıp yargılanan İsmail Soncul’un cep telefonunda orman yangını görüntülerinin olduğu görüldü.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında zanlının cep telefonundan yurt dışında yaşayan bir kişiye ‘Yaktım ama çabuk söndü’ mesajı gönderdiği belirlendi. Bunun üzerine soruşturmayı genişleten ve İbrahim Soncul’un 29 Temmuz 2021’de Bodrum ilçesine bağlı Meşelik mevkiinde olduğu bilgisine HTS kayıtları ve cep telefonu sinyalinden ulaşan Cumhuriyet Başsavcılığı, 87 dönümlük bir alanın kapatıldığını bildirdi. adlı kişinin bir gün bölgede çıkan orman yangınında zarar gördüğünü, zanlının cep telefonundaki yangına ait fotoğraflarının da aynı bölgeden çekildiğini bildirdi. çekildiğini belirledi.

Banka hesap hareketlerini de inceleyen savcılık, yangından bir süre sonra zanlı İbrahim Soncul adına yurt dışından 100 bin lira transfer edildiğini belirledi.

Uyuşturucu kaçakçılığından tutuklu bulunduğu cezaevinden savcılığa getirilen İbrahim Soncul’un sorgusunda, “Terör örgütü PKK’nın dağ ekibinde yer alan bir yakınım yakmamı istedi. Ormanı yakmam için 100 bin lira verdiler. Yangın sırasında oradaydım ama yakmadım.”

Soncul, dün nöbetçi mahkemece ‘devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozma’ suçundan sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Öte yandan İbrahim Soncul’un cep telefonu sinyalinden, aynı dönemde Muğla’nın Milas ve Yatağan ilçelerinde orman yangınlarının çıktığı bölgelere yakın olduğu, bu taraftaki incelemelerin devam ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu