Haber

Adnan Oktar Organize Suç Örgütü operasyonunda 8 zanlı tutuklandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğüİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Kabahatler Soruşturma Bürosu tarafından 27 Nisan’da Adnan Oktar Organize Suç Örgütü’nün yeniden yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 3 ilde düzenledikleri operasyonlarda gözaltına alınan zanlılardan 8’i tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlara Çalışıyor İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu’nun Adnan Oktar’ın yeniden yapılanma ve faaliyetlerini deşifre etmeye yönelik soruşturması kapsamında 27 Nisan’da İstanbul, İzmir ve Samsun’da eş zamanlı olarak İstanbul, İzmir ve Samsun’da gerçekleştirilen operasyonlar Organize Suç Örgütü. operasyon düzenleyerek toplam 17 kişiyi gözaltına aldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, gözaltına alınanlardan 10’unun Adnan Oktar Organize Suçlar Örgütü üyeliğinden şüphelenildiği, 7’sinin ise söz konusu operasyonda tesadüfen yakalanan ve hakları suçlardan da tutuklandı. Söz konusu 7 kişi aynı gün tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adnan Oktar Organize Hatalar Teşkilatı şüphelisi 10 kişiyle ilgili emniyetteki işlemleri bugün tamamlandı. Bunlardan biri emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, 9 kişi adliyeye sevk edildi. Nöbetçi hakimliğe sevk edilen 9 kişiden 8’i tutuklandı. Bir kişi hakkında denetim kararı verildi.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu