Haber

Altınoluk’a modern terminal

BALIKESİR (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi, “Balıkesir Geleceğe Taşınıyor” projesi kapsamında çağdaş bir yüze kavuşturduğu otobüs terminallerine Edremit Altınoluk’u da ekledi. Terminal, milyonlarca yerli ve yabancı turisti; inançlı, çağdaş, konforlu ve teknolojik donanımlarıyla karşılamak için gün sayıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yaptığı altın dokunuşlar kentin marka kıymetini artırmaya devam ediyor. Körfez’in mavi bayraklı plajlarını tercih ederek Altınoluk Terminali’ni kullanan turistler daha evvel karşılaştıkları kullanışsız ve berbat görüntülü terminal yerine çağdaş, konforlu ve teknolojik donanımlara sahip terminal ile karşılaşacak. Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar; Ayvalık, Erdek, Altınova, Susurluk, Manyas, Edremit, otogarlarını yenileyerek hizmete açtı.

Kısa bir müddet içerisinde hizmete açılması planlanan Altınoluk Terminali; dokuz adet yazıhane, bir adet idari ofis, bir adet büfe, bir adet kafeterya, iki adet WC, engelli WC, bay bayan mescit ve abdesthane, iki adet yolcu indirme 10 adet yolcu bindirme peronu, 353 metrekare kapalı alan ve 2 bin 627 metrekare açık alan olmak üzere toplamda 2 bin 980 metrekare alanda faaliyet gösterecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz ve ilgili daire liderleri ile üretimi devam eden Altınoluk Terminali’nde incelemelerde bulundu. İnsan odaklı belediyecilik anlayışıyla Balıkesir’i hak ettiği hizmete kavuşturmak için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayan Lider Yılmaz, yıllardır bölge halkına ve kente gelen konuklara hizmet eden terminalde; bakım, tamir ve yenileme çalışmaları bittiğinde Altınoluk’un hak ettiği terminale kavuşacağın söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu