Haber

Babadağ Ultra Maratonu Muğla Fethiye’de tamamlandı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen Babadağ Ultra Maratonu tamamlandı.

Türkiye Atletizm Federasyonu, Fethiye Belediyesi, Babadağ Teleferik ve Babadağ Ultra Maraton Organizasyonu işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 5 etapta 15 ülkeden yaklaşık 400 sporcu yarıştı.

Müsabakalar sonunda kategorilerine göre genel klasman sonuçları şöyle:

60 kilometre erkekler yarışında Erkan Çiftçi birinci, Cevdet Alyılmaz ikinci, Engin İpek üçüncü oldu. Kadınlarda Valeriia Maksimenko birinci, Hacer Uslu ikinci, Madina Akbayeva ise üçüncü oldu.

24 kilometre erkekler yarışında Mustafa Orhan birinci, Murat Orak ikinci, Csongor Tankovics ise üçüncü oldu. Kadınlarda ise Deniz Koyuncu birinci, Fanni Vastag ikinci, Nuşabe Paşazade ise üçüncü oldu.

15 kilometre erkekler yarışında Samet Uysal birinci, Pavel Lilia ikinci, Mehmet Türkmen ise üçüncü oldu. Kadınlarda İsmet İnan birinci, Bronwyn de Lange ikinci, Eugenie Rooke ise üçüncü oldu.

14 kilometre erkekler yarışında Çoşkun Keskiner birinci, Enes Erol ikinci, Mehmet Aydıngör üçüncü oldu. Kadınlarda ise Hülya Kıvrak birinci, Anastasiia Eliseeva ikinci, Kateryna Veselkova ise üçüncü oldu.

5 kilometre erkeklerde ise Mehmet Aydıngör birinci, Samet Uysal ikinci, Okan Aydoğan ise üçüncü oldu. Kadınlarda ise Evgeniya Shimko birinci, Ravza Aktan ikinci, Martina Maier ise üçüncü oldu.

Törende dereceye girenlere madalya ve ödülleri verildi.

haberadilcevaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu