Haber

BBP: Devlet düşmanları Meclis’ten atılsın!

ANKARA (İGFA) –BBP Genel Lideri Destici, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından yürütülen çalışmalar ve gündemdeki konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’de depremin yol açtığı bir afet yaşandığına işaret eden Destici, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı.

Destici, partisinin ve Alperen Ocakları Vakfı’nın hem depremden etkilenen hem de bu bölgeden tahliye edilen vatandaşlar için çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, 340 yardım tırı, 4 aşevi, 100’ün üzerinde sağlık çalışanı ve bin arama kurtarma ekibinin bulunduğunu sözlerine ekledi. bölgede.

Deprem riski taşıyan tüm illerde önlem alınması ve hazırlık yapılması gerektiğini vurgulayan Destici, önümüzdeki günlerde bu konuda kapsamlı bir açıklama yapacaklarını ifade etti.

Destici, deprem bölgesine çok sayıda çadır gönderildiğini belirterek, çadırkentlere gitmeyen, çeşitli nedenlerle evleri yıkılan veya ağır hasar gören evlerinden çıkamayan vatandaşlardan da çadır taleplerinin geldiğini bildirdi. hasarlı.

Destici, deprem bölgesindeki demografik yapının korunmasına yönelik kaygıları da hatırlatarak, “Özellikle ‘yabancılara konut ve arazi satışının durdurulması’ yönünde görüşler alıyoruz. izin verilirse, bazı siyasetçiler bu konuyu hayata geçirmemelidir.” söz konusu.

Destici, Hazine yardımlarının siyasi partiler yerine depremzedelere havale edilmesi yönündeki tekliflerinin geçerli olduğunu, konunun depremzedeler tarafından talep olarak kendilerine iletildiğini söyledi.

Yıkılan binalardaki kusur, kusur ve ihmallerin tespit edilmesini isteyen Destici, sorumluların adalete teslim edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Üniversitelerin uzaktan eğitim kararıyla ilgili olarak Destici, özellikle laboratuvar ve klinik çalışmaların yürütüldüğü tıp ve mühendislik fakültelerinde yüz yüze eğitimden vazgeçilmemesi önerisinde bulundu. Destici, Türkiye genelinde büyük bir kentsel dönüşüm kampanyası başlatmak ve kentsel dönüşüm için ikna edici ve kolaylaştırıcı önlemler almak için davette bulundu.

“ÖNCE YARGI, SONRA PARLAMENTO GEREKENİ YAPACAK”

Depremin siyasi istismara konu edilmeye çalışıldığına değinen Destici, “Halkımız şu anda enkaz altındayken mesela olaylar ve benzeri davranışlardan sabıka kaydı olan bazı çevreler ‘Nasıl siyasi sonuç çıkarabiliriz’ diye sordular. bundan?’ Yağmacıların sahnelerini izlerken hissettiğimiz tiksinti, kin ve utanç duygularıyla, siyasetçi görünümlü, devletimize, milletimize ve değerlerimize düşmanlığı alışkanlık haline getirmiş hainlerin, Kan kokan sırtlanlar gibi depreme karışmaya çalışıyorlar, milletvekili sıfatıyla devlet düşmanlığını ilan edip halkı ‘devlet düşmanlığına dönün’ diyenlerin ihanetine tanık oluyoruz. İnsanlık tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşıyoruz, çünkü onlara karşı gerekli önlemleri almayarak sempatizanlarını gerektiğinde Meclis’e getiriyoruz” diyen Sonuca da davaya da seyirci kalmamalı. Önce yargı sonra Meclis gereğini yapmalıdır. Devlet düşmanları, millet düşmanları Meclis’ten ihraç edilmelidir” dedi.

haberhanak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu