Haber

Cumhuriyetin asırlık hikâyesine hatıra banknotu

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl kutlamaları eşsiz bir “hatıra” ile taçlanıyor. Türkiye’nin kuruluş mirasından ve asırlık başarı serüveninden esinlenerek hatıra niteliğinde bir banknot koleksiyonu hazırlandı.

Koleksiyon, pahalı anılardan ve deneyimlerden sanatsal tasarımlarla benzersiz koleksiyonlar yaratan Hollandalı One Banknote firması ve kurumsal teknoloji alanında özgün projeler üreten MaxGrey işbirliğiyle oluşturuldu.

Koleksiyonda yer alan banknotlar, Türk milletinin cumhuriyetle birlikte 100 yıllık yükselişinin “cumhuriyet”, “demokrasi”, “liberalizm” ve “ilerleme” olmak üzere dört farklı dönemdeki hikayesi ele alınarak görselleştirildi.

Cumhuriyetin 100 yıllık tarihinin kilometre taşlarını sanatsal ifadelerle buluşturan bu özel banknotlar, asırlık mirasın gururunun gelecek nesillere aktarılmasına vesile olacak.

Her sınırlı sayıda üretilen banknotun benzersiz bir seri numarası vardır. Banknotlar, Avrupa Birliği’nin para basmak için çalıştığı, dünyanın en kaliteli banknot üreten darphanelerinden biri olan Royal John Enschede tarafından basıldı. Gerçek banknotlarda bulunan tüm güvenlik özelliklerine ve kalite seviyelerine sahip olan bu banknotlarda filigran, gravür, gravür, doğuştan gelen UV desenleri ve mor ışıkla etkinleşen desenler yer alıyor. Böylece tutulduğunda yeni basılmış gerçek para hissini yaşamak mümkün oluyor.

Koleksiyon, Cumhuriyetin 100. yılı için özgün ve prestijli bir hediye arayanlar için de mükemmel bir seçenek.

4’lü set halinde satışa sunulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Hatıra Banknot Koleksiyonu, KDV dahil 923 TL özel lansman fiyatıyla PTTAvm.com’dan ve PTT Büyük Postane’den satın alınabilecek. Sirkeci, İstanbul.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu