Haber

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Basın Gününü kutladı

Kahvaltı programında basın mensuplarıyla bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çamlık Parkı’nda düzenlenen programa Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Lideri Osman Nuri Boyacı, Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Erdal Işık, Basın İlan Kurumu Denizli İl Müdürü Abdullah Güler ile kentte yayın yapan yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcileri ve çalışanları katıldı. Programda konuşan DGC Önder Boyacı, Önder Zolan’a ev sahipliği için teşekkür etti. 24 Temmuz’u bayram olarak kutladıklarını ancak bayramdan bahsetmenin sorun olduğunu anlatan Boyacı, gazetecilerin her alanda zor şartlar altında çalıştığına dikkat çekerek, son dönemde basına yönelik şiddetin gündeme geldiğine dikkat çekti.

Başkan Zolan; “Gazeteci olmak kolay değil”

Basın mensuplarının çok zor kurallar altında halkın haber alma hakkı için çalıştığını kaydeden Başkan Zolan, “Yazın sıcağında, kışın soğuğunda, çok zor koşullarda haber peşinde koşuyorsunuz ve birçok riskle karşılaşıyorsunuz. Basın mensuplarının daha uygun ve keyifli koşullarda çalışması için her zaman birlikte çalışacaklarını belirten Zolan, “Önemli olan vatandaşlarımıza doğru ve tarafsız haber ulaştırabilmektir. Tabi bunları yaparken hayatta kalmak için. Bugüne kadar en güçlü şekilde yanınızda olduk, olmaya da devam edeceğiz inşallah. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu