Haber

Elbistan’da evi yıkılan depremzedeye anahtarı bir hayırsever verdi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi vuran asırlık felakette deprem bölgesinden Ankara’ya getirilen depremzedelere sıcak bir yuva bulma çalışmaları sürüyor. AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nın başlattığı “Benim Evim Senin Evin” kampanyası yaralara merhem oluyor. Geçtiğimiz günlerde Elbistan’da terzi dükkanı işleten Özgen Yıldırım ve eşi Meral Yıldırım yeni bir yuva buldu.

SAHİBİNE TEŞEKKÜRLER

Elbistan’da evi yıkılan Meral Yıldırım, evinin kapısını kendilerine açan hayırsever evin sahibine teşekkürlerini ileterek, bu proje ile deprem mağduru vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceğini ifade etti. ortadan kaldırıldı.

“DEVLET EN İYİSİNİ YAPIYOR”

Meral Yıldırım: “Recep Tayyip Erdoğan elinden geleni yapıyor. Memnun kaldık. Yardımlar çok gidiyor. Elbistan’da yardım gelmeyen yer yok. Yardımlar gidiyor. Devlet elinden geleni yapıyor. Devlet yardım etmeye çalışıyor. Her yere ulaşabiliyorum. Ben halimden memnunum. Evlerimize yerleşmelerini istiyoruz. Millet, devlet el ele, hepimiz birlik olmalıyız. Halkımız da birlik oldu” dedi.

“DEVLET HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU”

Depremzede Özgen Yıldırım ise devletin şefkatli anneden söz ettiğini söyleyerek, devletin kendilerine sahip çıktığını ve yapılan yardımlardan memnun olduklarını vurguladı. Yıldırım, “Başımıza gelen bu musibette devlet her zaman yanımızda oldu. O anı ancak yaşayanlar bilebilir. O anlarda afeti yaşamak çok zordu. Allah’a çok şükür can kaybımız olmadı. “Yoksulların ve yetimlerin koruyucusu oldu. Allah herkese böyle bir devlet başkanı nasip etsin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu