Haber

Galatasaray’dan alkışlı hamle! Deprem bölgesinde 250 kalıcı konut ve 10 okul

Galatasaray’ın 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarmak için düzenlediği yardım kampanyası devam ediyor. Bu bağlamda Ali Sami Yen Spor 100’üncü yardım TIR’ı Nef Stadı’ndan afet bölgesine uğurlandı. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, 100’üncü TIR’ı uğurlarken bölgeye yardımların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

“100. YILIMIZ İÇİN HAZIRLANDIK”

Acıyı hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Özbek, “6 Şubat depremi ülkemizin neredeyse yüzde 20’sini büyük bir şiddetle etkiledi. 15 milyon kardeşimiz depremden çok etkilendi. Evini kaybedenler var, onların işleri ve hayatları.Ülke olarak bu acıyı hep birlikte hissettik.İlk günden beri bölgeye yardımlarımızı en hızlı şekilde ulaştırdık.Bugün 100. TIR’ımız yola çıktı. Aynı zamanda Cumhuriyetin 100. Yıldönümü… Galatasaray Spor Kulübü olarak Cumhuriyetin 100. yılını en büyük coşkuyla kutlamak için etkinlikler hazırladık ama olmadı.Bugün TIR’ımız da yollarda. ‘Cumhuriyetin 100’ü Galatasaray’ mottosu hayata geçirildi” dedi.

“BU ACIYI YAŞAYAN HERKESİNDEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Deprem bölgesine kalıcı konutların yapılması gerektiğine değinen Başkan Özbek, “Bölgeye yerleştik. Depolarımız var. Gönderilen her yardım yerine ulaşıyor. Bunun çok değerli olduğunu düşünüyorum. Bölgeye yardımlarımız bitmiyor. 100’üncü tır ile orada 500 konteynerlik yerimiz tahsis edildi, altyapımız yapıldı, konteyner sevkiyatına başladık. Portatif tuvaletler gönderiyoruz. Bölgeye yaptığım ziyarette Bakan Murat Kurum ile görüştüm. Bölgede göçü önlemek gerekiyor. İnsanlar huzursuz oldukları için başka illere göç ediyorlar. İş gücünde azalma var. Hatay, Maraş, Antep’teki sanayileri gezdim. Sanayi durdu. Bakan, “Çünkü insanlar oradan ayrıldı. Kalıcı konutlar yapmamız gerekiyor. İnsanlar belli ki bir süre konteynerlerde kalabilirler” diyen Bakan, “Ama bölgeyi terk etmemeleri için kalıcı konutlara ihtiyaç var. Biz de Galatasaray olarak buna destek olmak istiyoruz. 250’ye yakın kalıcı konutun yapılması için Bakan.” Çalışmasıyla anlaştık. yemek yiyoruz. Bunun için tüm Galatasaray taraftarlarından, bu acıyı yüreğinde hisseden herkesten destek ve yardım bekliyoruz.”

“GALATASARAY OLARAK KALICI KONUTLAR VE OKULLAR İNŞA ETMEK İSTİYORUZ”

Milli Eğitim Bakanı ile yaptığı görüşmeyi aktararak çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Özbek, şunları söyledi:

“Geçen hafta Milli Eğitim Bakanı beni aradı. Bölgedeki en değerli faaliyetlerden birinin eğitimin durmaması gerektiğini söyledi. Galatasaray’ın bu çalışmalara katkı vermesini istediler. 10 adet hafif çelik okul yapılacağını söyledim. Galatasaray olarak biz bu yaraları sarmak istedik.Sivil toplum kuruluşu olarak elimizden geleni en üst düzeyde yapmak istiyoruz.Galatasaray camiası olarak kalıcı konutlar, okullar yapmak istiyoruz.Kampanyalarımıza destek olsunlar. Faaliyetler konusunda öndeyiz.Bizim düşüncemiz bu değil.Tanıdığımız,bildiğimiz tanınmış kişilerin paylaştığı şeyler bunlar.Bizi de gururlandırıyor.Türk insanı olarak bunu görev kabul ediyoruz.Görevimizin 100.yılı. Cumhuriyet çok kıymetlidir Sarsıntıların açtığı yaraları sarmak için elimizden geleni yapacağız.Bu hepimizin yarasıdır.Bu yıl Cumhuriyetimizin 100.yılını coşkuyla kutlayacağız.Birincisinin heyecanı Gün kaybetmemeliyiz Bölgede durum çok vahim. İş gücünün azalması ve sanayinin durması tüm ülkeyi etkileyecek bir olaydır. Bu yardımlar için AFAD ile temas halindeyiz. Tüm Galatasaray taraftarlarının çabalarımızı desteklemesi gerekiyor.”

sogut-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu