Teknoloji

Hibrit Citroën C5 Aircross Modeli Türkiye’de Satışta: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Ülkemizde bilinen bir markadır. Citroën elektrikli otomobillerde atılım yapmaya devam ediyor. Ülkemizde yatırımlarına devam eden ve halkın büyük çoğunluğu tarafından takdir edilen şirket; Bu sefer elektrikli değil hibrit bir modelle karşımıza çıktı.

Tamamen Citroën C5 Aircross Hibrit 136 Adından da anlaşılacağı üzere ismiyle gelen model, şarj gerektirmeyen hibrit motoruyla öne çıkıyor. Adındaki 136 ibaresi beygir gücünü yansıtıyor. kW tarafındaki karşılığının 100 kW olduğunu belirterek aracın detaylarına geçelim.

Hem dizel hem de hibrit motor seçenekleri mevcut.

Dizel seçeneğinde 1.5 BlueHDi motor sunan modelin bu versiyonunda 130 beygir gücü bulunuyor. 1.2 Hibrit motor durumunda 136 beygir gücü sunulan. Citroën’in yeni modellerinde yer verdiği V-LED ön tasarımının yanı sıra C5 Aircross, kendisiyle uyumlu ve 3 boyutlu etki yaratan benzersiz arka farlara da sahip. Her ne kadar çok iddialı çizgilere sahip olmasa da kesinlikle var. güçlü görünüyor.

İç mekana geçtiğimizde geniş bir alan dikkat çekiyor. İki renkli koltuk seçeneği, detaylı dikişleri ve sade ama işlevsel konsol tasarımı da aracın avantajları arasında yer alıyor.

Hibrit otomatik versiyonu seçerseniz krom kaplama e-Toggle şanzımanla, dizel ve yakıtlı modelleri seçerseniz manuel şanzımanla birlikte gelir. Hibrit model yalnızca ë-Serisi imzasıyla gelir. Bu, farklı donanım özelliklerini içerdiği anlamına gelir.

C5 Aircross’un fiyatı ne kadar?

Seçenek Lansmana Özel Fiyat
1.5 MaviHDi 1.760.000 – 1.810.000 TL
1.2 Hibrit E-Serisi 1.860.000 TL

Araçla ilgili niyetiniz nedir?

Citroën’den bahsetmişken Ami ile bir günün nasıl geçiyor bakalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu