İş

Hong Kong ve Mısır Yatırım Teşvik İşbirliği Anlaşması İmzaladı

HONG KONG, 15 Eylül (Xinhua) — Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi (HKSAR) hükümetinin Invest Hong Kong (InvestHK) ve Mısır’ın Yatırım ve Serbest Bölge Genel İdaresi (GAFI), yatırım teşviki etkileşimi ve güçlendirilmesi konusunda anlaşmaya vardı. İşbirliğine ilişkin mutabakat zaptı imzalandı.

Perşembe günü imzalanan mutabakat zaptı, Hong Kong ile Mısır arasındaki karşılıklı yarar sağlayan yakın ilişkinin yanı sıra iki taraf arasında iç ve dış yatırımların teşviki konusunda işbirliğinin artırılmasını amaçlıyor.

Mutabakat zaptı, yabancı yatırımları çekmek için iş ortamı, yatırım fırsatları ve teknik deneyim hakkında bilgi paylaşımının yanı sıra ilgilenen yerel şirketlerin diğer yetki alanlarında işlerini kurmalarını veya genişletmelerini teşvik etmeye odaklanıyor.

InvestHK Yatırım Promosyonu Genel Müdür Yardımcısı Jimmy Chiang, Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi ile Üretim ve Yol Girişiminin önemli bir merkezi olan Hong Kong’un, ana karayı Çin’e bağlayan aktif ve güvenli bir iş platformu sunduğunu söyledi. dünyanın geri kalanı.

GAFI CEO’su Hossam Heiba, mutabakat zaptının Mısır ile Hong Kong arasındaki ekonomik iş birliğini teşvik ettiğini, her iki tarafın ikili yatırımlarını desteklediğini ve iş heyetlerinin yatırım fırsatlarını ortaklaşa keşfetmek için karşılıklı ziyaretlerini artırmaya odaklandığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu