Haber

İnegöl Belediyesi Spor Kulübü Dağcıları Ağrı Dağı’na Tırmandı

İnegöl Belediyesi Spor Dağcılık eğitimi alan kulüp sporcuları, kulüp antrenörünün gözetiminde Ağrı Dağı’na tırmandı. 5137 rakımına çıkan sporcular, 26 dereceden -10 dereceye bir günde yürüdü. 4 mevsimi bir günde yaşayan sporcular, etkinliği başarıyla tamamladı.

İnegöl Belediyesi Spor Kulübü’nde 2023 yılında dağcılık eğitimi alan sporcular ve Bursa atletizm sporcularından oluşan 15 kişilik grup Ağrı Dağı etkinliğini gerçekleştirdi. İnegöl Belediyespor kulübü antrenörü ve dağ rehberi Bülent Aktaş rehberliğinde gerçekleştirilen Ağrı Dağı tepe aktivitesinde dağcılar 26 dereceden -10 dereceye bir günde tırmandı.

Yüksek irtifa hastalığı ile mücadele eden sporcular başarılı bir aktivite gerçekleştirerek zirvede İnegöl Belediyespor flamasını açmayı başardılar. İlk kampını 3 bin 200 rakımda kuran grup, 4 bin 200 rakımda kurdukları ikinci kampın ardından gece saat 01:30’da zirve için yola çıktı. Sabah saat 7.30’da 5 bin 137 metrenin zirvesine ulaşan grup, tişört, mont ve kışlık kıyafetleriyle yolculuğunu tamamladı. Tepeye ulaştıktan sonra 4200 kampına dönen grup, bir süre dinlendikten sonra 3200 kampına geçti. Burada verilen molanın ardından sabah saatlerinde Doğubayazıt’a inilerek aktivite sonlandırıldı. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu