Haber

İzmirli depremzedeler için el işi oyuncaklar

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Halk Eğitim Merkezleri, depremin vurduğu Kahramanmaraş merkezli bölgelerdeki çocuklar için seferber oldu.

İzmir’deki Halk Eğitim Merkezlerinin öğretmenleri, kursiyerleri ve gönüllüleri gece gündüz çalışarak ürettikleri oyuncakları afet bölgelerine göndermenin yanı sıra İzmir’e gelen misafir çocuklara teslim ediyor.

Son olarak Seferihisar Atatürk Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü El Sanatları Atölyesi’nde 50 oyuncak bebek üretildi. Gönüllülerin de güvendiği üretim devam ediyor.

Tire Halk Eğitim Merkezi 0 – 6 Yaş Gelişim Etkinlikleri Kursu kursiyerleri beyin sarsıntısı geçiren çocuklar için bugüne kadar 600 adet oyuncak üretti. Ödemiş Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri depremzedeler için amigurumi oyuncaklar örüyor. Yine Dikili Halk Eğitim Merkezi’nde amigurumi tekniği ile 68 adet oyuncak yapıldı. Kiraz Halk Eğitim Merkezi’nde 300 oyuncak, Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde 100 oyuncak ve Konak Halk Eğitim Merkezi’nde 80 oyuncak bebek üretildi.

İzmir’de depremzede çocuklar için seferber olan halk eğitim merkezlerine gelen öğretmen, kursiyer ve gönüllüler, çocukların yaralarını sarmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

macka-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu