Yaşam

Kararsız kitap severler için dört kitap, dört okuma

Ne okuyacağına karar veremeyen kitap severler olduğunu biliyoruz. Bu nedenle siz okuyuculara yardımcı olmak için dört kitaptan oluşan bir okuma önerisi hazırladık. İthaki, Nova ve Yabancı Yayınlar etiketiyle raflardaki yerini alan kitapları tanıyalım….

Yalnız değilsin

Nefes kesen kıvrımları ve dönüşleri olan zekice kurgulanmış bir roman…

Meraklılar için Mısır Mitolojisi

Meraklıları için Mısır Mitolojisi, tarihteki en uzun ömürlü medeniyetlerden birinin temel bedellerini ifade eden ve çağdaş kültürleri etkileyerek Batı kültür mirasının bir modülü haline gelen Mısır mitlerinin büyüleyici ve karmaşık dünyasını keşfediyor.

onlar masum

İlk romanı kırk beş yaşında yayınlanan Hermann Broch, Nazilerin Avusturya’yı ilhak etmesinden sonra sosyalist bir dergisi olduğu şüphesiyle kısa bir süre hapse atılmış, ancak aralarında James Joyce’un da bulunduğu arkadaşları sayesinde önce Almanya’ya göç etmiştir. İngiltere ve ardından Amerika’ya. Yazarın 1950 yılında yayımladığı Suçlu on bir hikâyeden oluşan bir romandır.

Hecelemek

Büyü, yirminci yüzyılın en değerli romanlarından biridir ve belki de Thomas Mann’ın Hekim Faustus’undan bile daha başarılıdır. Her iki eser de Hitlerizmin ruhani köklerini ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu