Haber

Kars 36 Spor Başkanı Ali Uçum, 16 amatör lig takım yöneticisine telefon görüşmesi yaptı

TACETTİN DURMUŞ

Kars 36, TFF BAL Ligi 3. Grupta kıyasıya mücadele ediyor SporBaşkan Ali Uçum, 15 ilde 16 amatör lig takımının yöneticilerine dayanışma çağrısı yaptı.

Başkan Uçum bugün yaptığı açıklamada, 15 ilde hiçbir destek almadan mücadele eden Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımlarının yeni bir grup açarak doğrudan 3. Lig’e yükselmesi gerektiğine dikkat çekti. Bu grupların 3. Lig’de çaba sarf etmesi durumunda reklam, SporToto, Ziraat Kupası ve maç yayınlarından elde edecekleri gelirle bir nebze de olsa kendilerini geçindireceklerini söyleyen Uçum, Gençlik Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu davet etti.

Futbolun birçok alanda gençleri buluşturduğunu, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırdığını, il ve ilçelere canlılık kazandırdığını belirten Kars 36 Spor Lideri Ali Uçum, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bildiğiniz gibi Türkiye’de 16 ilin profesyonel ligde takımı yok. Bunlardan biri de Serhat Kent Kars’ımız. BAL Ligi’nin sonuna geldik. Kars 36 Spor olarak Kağızman GB ile oynadık garantili. Play Off maçı sonrası Ligde kalmak istiyoruz.Ancak Kars Sporumuz bugün Türkiye’nin 16 ilinden biri olan Kars’ın liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Türkiye Futbol Federasyonu’na duyuru yapmak istiyoruz. profesyonel bir ekibe sahip değil.”Açıklama geçmişte örnek alınan bir durum. 16 grubun birer birer yeni grup açıp 3. Lig’e çıkmasını talep ediyoruz. Bu ligde alacağımız takviyelerle biraz daha rahatlamamızı ve grubumuzu yeniden kurmamızı sağlayacak. Yetkililerimize selam ve saygılarımızı sunuyoruz.”

Kaynak: ANKA / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu