Haber

Klinsmann: Asla Queiroz’u ya da takımı eleştirmedim

Alman futbol adamı Jürgen Klinsmann, İran Ulusal Futbol Takımı’nın teknik direktörü Carlos Queiroz’la yaşadığı polemikle ilgili konuştu. Klinsmann, söylediği sözlerle Queiroz’u ya da yedek kulübesini asla eleştirmediğini belirtti.

NTV Spor’un haberine nazaran, kendisine istifa davetinde bulunan Querioz’a yanıt veren Klinsmann şöyle konuştu:

“Asla Carlos Queiroz’u ya da İran yedek kulübesini eleştirmedim. Kimileri hakemi eleştirdiğimi bile düşündü zira onların yedek kulübesindeki davranışları hakkında hiçbir şey yapmadı. Anlatmaya çalıştığım şey, onların işlerini duygusal bir biçimde gerçekleştirmeleriydi. Tüm yedek kulübesi oyunu yaşıyor. Bir zıplıyorlar, bir oturuyorlar. Queiroz, çok duygusal bir teknik yönetici. Tüm gücünü oyuncularına vermeye çalışıyor. Queiroz’u arayıp ortamı sakinleştirmeye çalışacağım.”

Ne olmuştu?

Klinsmann katıldığı bir yayında, “Queiroz, Kolombiya ve Mısır ile elemeleri geçemedi. Sonra geri dönüp İran’ın başına geçti. Bu onların kültürü ve buna Quieroz da nitekim güzel uyuyor. Bu tesadüf değil, hakemi çalıştırdılar, yedek kulübesinin zıpladığını gördünüz. Alanda daima gözünüzün önündeler. Konsantrasyonunuzu kaybetmenize neden oluyorlar” yorumunda bulunmuştu. Queiroz ise Klinsmann’ın söylediklerinin “utanç verici” olduğunu söyleyerek, Klinsmann’ı İran’ı gezmeye ve tanımaya davet etmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu