Yaşam

Kürekle köpeklere yapılan işkence ünlü isimleri de isyan ettirdi! Seren Serengil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğe vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. İnfial yaratan görüntülere tepki üstüne tepki yağmaya başladı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ndeki görevlinin bir köpeğe elindeki kürekle vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

SEREN SERENGİL, ERDOĞAN’A DAVET YAPTI

Hayvanlara olan düşkünlüğüyle tanınan Seren Serengil, imgelerinden akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek “Ay kalbim duracak, öleceğim artık. Herkesin uyandırın ne olur. Köpeklerin başına vura vura öldürüyorlar, ne olur dökülelim sokaklara artık ne olur. Hayvanın başına kürek vura vura öldürdüler bu aşağılıklar. Allah belanızı versin, geberin. Allah korkusu olan herkes çıksın sokaklara.

Allah belanızı versin, delireceğim. Allah belanızı versin. Cumhurbaşkanım ben biliyorum siz bu vahşeti yapanlar için gerekeni yapacaksınız. Kürekle başlarına vura vura köpekleri öldürdüler. Bu caniler mahpusa girmeli. Konya Belediyesi suçludur” dedi.

ÜNLÜLERDEN TEPKİ

Sosyal medyanın gündemine oturan videoya ünlü isimler de sessiz kalmadı. Söz konusu video için gerekenin yapılması gerektiğini söyleyen isimler, peş peşe paylaşım yaptı.

OĞUZHAN UĞUR

“Oğlum ben ne izledim az evvel? Hani psikopat desen, kişinin şahsına sinirlensen o da değil. Bir sürü insan var orada. Anket yapsan yüzdeye girerler. İnanılmaz. “

CELİL NALÇAKAN

“Konya’da, Mamak’ta barınaklarda çekilen görüntüleri izlediniz mi? Ben az evvel izledim! Bu vahşeti, bu katliamı yapana, yaptırana, göz yumana, ses çıkarmayana, haram olsun aldığı her nefes.”

FIRAT ALBAYRAM

“İnsanın aklı almıyor o kadar çalışan rahatlıkla izliyor ve o kadar alışmışlar ki .. iğrenç nasıl beşerlerle yaşıyoruz…”

ÖMÜR GEDİK

“Sadece Konya değil tüm Türkiye ses vermeli bu kötülüklere, bu zulme… Susmayın arkadaşlar, iş çığırından çıktı artık…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu