Ekonomi

Lapseki’de Arıcılık Kursiyerlerine Kovan Dağıtımı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Lapseki İlçe Tarım Müdürlüğü, Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜMAD Madencilik tarafından düzenlenen kurslarda Arıcılık Sertifikası alan kursiyerlere içinde arıların bulunduğu kovanlar dağıtıldı.

Lapseki İlçe Tarım Müdürlüğü, Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜMAD Madencilik tarafından düzenlenen arıcılık kurslarını başarı ile tamamlayan vatandaşlara sertifikalarını alan vatandaşlara arıların ve arı kovanının bakımında kullanılacak aletler teslim edildi. İçinde arıların bulunduğu kovanlar TÜMAD Maden Kamu Tahvilleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Şahinli köyünde 9, Kocabaşlar köyünde 2 ve Dumanı köyünde 4 vatandaşa teslim edildi.

Arı kovanlarının dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulunan TÜMAD Madencilik Kamu Tahvilleri Müdürü Şaban Kılıçan, “Lapseki İlçe Tarım Müdürlüğü, Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜMAD Madencilik tarafından yürütülen faaliyetler çerçevesinde düzenlediğimiz Arıcılık kursu. sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde yürüttüğümüz ve bu süreçte kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz geçtiğimiz aylarda düzenlenen programla sertifikalarını aldılar.Arılarla birlikte her kursiyere ikişer kovan halı dağıttık. kurumumuzda sertifikasını alan kursiyerlere verilmesinin vatandaşlarımız için ayrı bir ilgi kaynağı olacağını düşünüyorum.” – ÇANAKKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu