Yaşam

Manolya Ağaçlarının Güzelliğinin Tadını Çıkarmak İçin 5 Durak, İstanbul’u Görsel Bir Şölene Dönüştürüyor

Biliyorsunuz bu sene kış alışık olduğumuzdan daha ılıman geçti ve ne yazık ki erken bitti. İstanbul’un güzelliğine güzellik katan ünlü manolya ağaçları normalde mart ayının üçüncü haftasında pembe çiçek açarken bu yıl ilk haftadan itibaren çiçek açmaya başladı. İstanbul kültüründe köklü bir yere sahip olan manolya ağaçlarını görmek için her yıl Mart ayını sabırsızlıkla bekleyenlerin olduğunu biliyoruz. Sizin için birkaç rota belirledik, manolyaları nerelerde görebileceğinize birlikte bakalım!

Dolmabahçe Sarayı Bahçeleri

Manolya ağaçları denilince akla ilk gelen durak Dolmabahçe Sarayı çünkü Dolmabahçe Sarayı bahçesindeki çok sayıda ağaçla oldukça ünlü. Pembe ağaçların altında keyifli bir gün geçirmek istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız.

Ihlamur Köşkleri

İstanbul’un gözde lokasyonlarından biri olan Beşiktaş’ta yer alan Ihlamur Kasırları, manolya ağaçlarının verdiği keyifle her yıl yoğun ilgi görmektedir. Manolya ağaçlarının oluşturduğu büyüleyici pembe manzara insana huzur veriyor.

Milli Saraylar Fotoğraf Müzesi Bahçe

Bir diğer durak ise Milli Saraylar Fotoğraf Müzesi’nin bahçesi. Ziyaretçileriyle buluşmak üzere 2014 yılında kapılarını açan müze, sanatseverlerin gözde mekanlarından biri. Hem manolya ağaçlarının altında keyifli bir gün geçirebilir hem de gitmişken müzede sergilenen eserleri görebilirsiniz.

Beylerbeyi Sarayı

Üsküdar’da yer alan ve günümüzde müze olarak ziyaretçileriyle buluşan Beylerbeyi Sarayı, bahçesindeki manolya ağaçlarıyla büyüsüne ayrılıyor. İster fotoğraf defterinize bir şeyler karalamak, ister güzel fotoğraflar çekmek, ister doğayla iç içe huzurlu bir zaman geçirmek için Beylerbeyi Sarayı’na uğrayabilirsiniz.

Emirgan Korusu

Ve son durağımıza geldik. Doğa ile baş başa kalmak için en çok tercih edilen yerlerden biri olan Emirgan Korusu’nda manolya ağaçları sizleri bekliyor. Ama bir dip not verelim, pembe manolyaları görmek için elinizi çabuk tutmalısınız.

haberakyaka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu