Haber

Sel Afetinin Olduğu Kumluca’da Muhittin Böcek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sel felaketinin yaşandığı Kumluca’da incelemelerde bulunarak, geçmiş olsun dileklerini iletti. Büyükşehir Belediyesi’nin afet bölgesinde tüm birimlerini seferber ettiğini belirten Lider Böcek, “İtfaiye ekiplerimiz, 25 araç, 48 iş makinesi ve 300 personelimiz şu anda çalışıyor. Yaraları birlikte saracağız.”

Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde dün gece metrekareye 207 kilogram yağış sele neden oldu. Büyükşehir Belediyesi ilgili tüm birimleriyle vatandaşların yardımına koştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de sabahın erken saatlerinde sel bölgesine hareket etti.

Belediyenin tüm birim amirlerini Kumluca’da toplayan Belediye Başkanı Muhittin Böcek, selin yol açtığı tahribata ilişkin sahadan anlık bilgi alarak, yaraların sarılması için talimat verdi. Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ile birlikte durum değerlendirmesi yapan Başkan Böcek, Kumluca’da selden etkilenen vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

EKİP SAYISINI ARTIRMAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin afetin ilk dakikalarından itibaren vatandaşların yardımına koştuğunu belirten Başkan Muhittin Böcek, “Dün saat 01.15 itibariyle 474 ihbar aldık. O an itibariyle tüm ekiplerimiz hızla Kumluca’ya geldi. Baskınlara itfaiyemiz müdahale etti. 25 araç, 48 iş yeri “Makinemizle şu anda 300 çalışanımız çalışıyor. Diğer ilçelerden de gruplar çekerek sayıyı daha da artırıyoruz” dedi.

İYİ BAŞARILAR DİLEDİ

14 mahallenin sel felaketinden etkilendiğini belirten Başkan Böcek, “Hem Ortaköy’de hem Başköy’de köprüler yıkıldı. 2 büyük köprü, 3 sıradan köprü yıkıldı. 5 hasarlı köprü var. Tüm esnafımızın bodrumları dolu. “Esnafımıza geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Tüm departman liderleri ve çalışma arkadaşlarımla buradayız. Biz de elimizden geldiğince gece gündüz demeden vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Topluma hizmet ekiplerimiz sosyal yardım çalışmalarına başladı” dedi.

“El ele yaraları saracağız”

Kumluca’da yer altı otoparklarında tamamen sular altında kalan araçlar olduğunu belirten Belediye Başkanı Muhittin Böcek, şöyle devam etti:

“Motomp sayısını artırıyoruz. Bodrumlar su dolu. Elektrik yok, destek olmaya çalışıyoruz. Aşevimizi getirdik. Antalya Büyükşehir Belediye İtfaiyemiz olarak 2 itfaiye aracımızı su bastı. Kurtarılıyor ama çocuklarımız için bir zorluk yok.Devlet, millet, belediyelerimiz el birliğiyle, “Vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah bir daha göstermesin” dedi.

Mahsur Kalan VATANDAŞLAR TEKNE İLE KURTARILDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Kumluca’da sel nedeniyle evlerinde mahsur kalan vatandaşları teknelerin yardımıyla kurtardı. Göksu Mahallesi’nde sel nedeniyle evlerinden çıkamayan Halil ve Fatma Akbaba çifti, itfaiye ekiplerince evlerinden alınarak inanç bölgesine sevk edildi. Kurtarma çalışmasını Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de takip etti. Kurtarılan Akbaba çiftine geçmiş olsun diyen Önder Böcek, itfaiye ekiplerine emeklerinden dolayı teşekkür etti.

TEMİZLİK HAREKETİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temizlik Ekipleri de çamurla kaplı Kumluca sokaklarında temizlik çalışması başlattı. Büyükşehir grupları, bir yandan selin yol ve sokaklara getirdiği moloz ve ağaç kalıntılarını kaldırırken, diğer yandan çamurları temizliyor. Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçlarla cadde ve kaldırımlar yıkanarak selin izleri yok ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu