Ekonomi

Terraform CEO’su Kwon’un İsviçre bankasında milyonlarca doları olduğu ortaya çıktı

Investing.com – Terraform Labs (TFL) CEO’su Do Kwon’un aylarca süren araştırmalarının ardından İsviçre’deki Sygnum Bank’ta milyarlarca wonu var.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi, Kwon ve şirketini Şubat ayında kayıt dışı menkul kıymetler ihraç etmekle suçladı. dava edildi . SEC, yaptığı incelemeler sonucunda TFL CEO’sunun Sygnum Bank’a 10.000 BTC aktardığını da belirledi.

Sygnum, 2017 yılında İsviçre’deki ilk dijital varlık bankası olarak kuruldu. Seul Güney Bölge Savcılığının mali kabahatler soruşturma birimi bugün Luna Foundation Guard’a (LFG) aittir. Bitcoin izlemeye devam ettiklerini söyledi. Güney Koreli yetkililer, transfer edilen fonların bir kısmının tekrar nakde çevrildiğini ve Sygnum Bank’ta saklandığını bildirdi. Sygnum’a gönderilen yaklaşık 100 milyon dolarlık bir tedbirin avukatlık ücreti karşılığında Kim & Chang hukuk bürosuna gönderildiği ve hesapta milyarlarca won kaldığı bildirildi.

Bu gelişmenin yanı sıra TFL davasıyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanırken, savcılık şirketin kurucu ortağı Shin Hyun-seong ile birlikte 10 kişi hakkında yeni suçlamalarda bulundu.

Yeni tespit edilen hesapların dondurulmasına ilişkin yapılacak talep, bankaya ve İsviçre Hükümetine iletilecek ve hesaplara kimin hak kazanacağı, önce Güney Kore’den veya ABD’den hangisinin talepte bulunduğuna bağlı olacaktır. Öte yandan Güney Koreli yetkililer, Do Kwon’unÜlkeye iade edilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını da ifade etti.

Author: Günay Caymaz

haberbeytussebap.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu