Haber

Uğur Dündar canlı yayında tarih verdi! İşte Fenerbahçe’nin stadının yeni ismi

Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lideri Uğur Dündar, TV100’de gazeteci Candaş Tolga Işık’ın sorularına karşılık verdi. Dündar, sarı-lacivertlilerin stadının isminin değişip değişmeyeceği ile ilgili soruyu da yanıtladı.

“İLK KEZ DİLE GETİRİLMİŞ BİR SÖYLEM DEĞİL”

Stadının Atatürk Stadyumu olup olmayacağına yanıt veren Dündar, “Geçenlerde 1907 Derneği, 30. yılını kutladı. Derneğin kurucuları Mustafa Koç ve Ali Koç. Fenerbahçe’ye sahiden çok gönül vermiş isimler. Saygın iş insanlarından oluşan bir üye portföyüne de sahipler. 30. yıl kutlanırken, lideri Rıfat Perahya 100. yılda stadyumumuzun isminin Atatürk Stadyumu olarak tekrar değerlendirilmesinin çok faydalı olacağını bir teklif olarak lisana getirdi. Bunun üzerine bir sürü saçma sapan tam teorisi ortaya atıldı. Lakin çok büyük bir takviye geldi. O gece birinci kere lisana getirilmiş bir telaffuz değil.

“ÇOK YAKIŞIR FENERBAHÇE’YE”

Daha evvel Yüksek Divan Şurası toplantılarında da önerilmiş. Bu yıl, 100. yıl olduğundan herhalde en uygun zamanlama bu yıl olacaktır diye düşünüyorlar. Bunun da 29 Ekim’de yapılmasının genel kurul kararıyla, yani bütün Fenerbahçelilerin oyuyla, desteğiyle kararlaştırılmasının çok yerinde olacağını değerlendiriyorlar. Ama 29 Ekim’de mi, 23 Nisan’da mı, 19 Mayıs’ta mı olur?.. Ben 23 Nisan’da olursa da çok sevinirim. Ne kadar önce olursa o kadar iyi olur. Çok yakışır Fenerbahçe’ye. Muazzam dayanak var. Galatasaraylılardan, Beşktaşlılardan, Trabzonlulardan takviye geliyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu