Haber

Ukrayna’da başkent Kiev dahil bazı şehirlere Rus füze saldırıları düzenlendi

Ukrayna’da başkent Kiev’in de ortalarında bulunduğu birtakım yerleşim yerlerine ve güç altyapılarına yönelik Rus ordusunca füze ataklarının düzenlendiği bildirildi.

Kiev Belediye Lideri Vitaliy Kliçko toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, füze saldırısı sonucu evvel 2 binanın, akabinde çok katlı öbür bir bina daha olmak üzere toplam 3 binanın vurulduğunu duyurdu.

Peçersk semtinde füze isabet eden konutlardan birinde kurtarma gruplarının bir kişinin cesedine ulaştığını aktaran Kliçko, arama ve kurtarma çalışmalarının sürdüğünü tabir etti.

Vinnıtsya Bölge Valisi Sergiy Borzov, füzenin bölgedeki kritik bir altyapıya isabet ettiğini bildirdi.

Harkiv Bölge Valisi Oleg Sinegubov ise, Rus güçlerinin Harkiv ve Çuguyiv ilçesinin kritik altyapısına füze saldırısı düzenlediğini kaydetti.

Lviv Belediye Lideri Andrey Sadoviy da kentte patlamaların meydana geldiğini ve elektrik kesintilerinin yaşandığını söz etti.

Jitomir Belediye Lideri Sergey Suhomlin, güç altyapısına yönelik 2 atak sonucunda kentin tamamında elektriklerin kesildiğini duyurdu.

Hmelnitski mahallî yetkilileri kentte kısmen elektrik kesintilerinin yaşandığını bildirirken, Rivne kentinde de patlama olduğu aktarıldı.

Sumi Bölge Yönetimi Lideri Dmitriy Jivitskiy ve Poltava Belediye Lideri Aleksandr Mamay da kentlerinde güç altyapılarına füze isabet etmesi sonucunda elektriklerin kesildiğini belirtti.

Sosyal medyadaki bilgilere nazaran, Ukrayna’nın füze hücumlarına maruz kalan öbür kentlerde de elektrik kesintileri yaşanıyor.

Ukrayna genelinde halka sığınaklarda kalmaları anonsu yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu