Haber

Yangın alanlarına salınan kınalı keklikler

Yangın alanlarına salınan kınalı keklikler

DENİZLİ Denizli Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından 2 yıl önce orman yangını geçiren Buldan Türlübey Mahallesi’ne 200 adet kınalı keklik bırakıldı.

Denizli Doğan Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, 2 yıl önce büyük bir orman yangını geçiren ve Buldan Orman Müdürlüğü tarafından ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarının yapıldığı Buldan Türlübey Mahallesi’ne 200 adet kınalı keklik bıraktı. Buldan Kara Avcıları Derneği Başkanı Hakan Aytekin, İlçe Av Komisyonu’nda ilçede 3 yıldır av yasağı ilan edildiğini belirterek, “Dağlarımıza 200 kınalı keklik bırakıldı. Özellikle son yıllarda keklikler filizlerini kaybediyor. Son yıllarda yaşanan kuraklık nedeniyle yetişememesi riskli” dedi.

“Buldan şimdi kınalı kekliklerle daha da güzel olacak”

Kekiğin yöreye lezzet katacağını söyleyen Hakan Aytekin, “Dağlarda yaşanan canlı kaybından avcıları sorumlu tutmak yanlıştır. Avcılar doğa dostudur, hayvan dostudur. Denizli hemşehrimiz sağolsun. Kınalı kekliklerimizin Buldan doğasına salınmasında emeği geçen Koruma ve Milli Parklar Müdürü Hamdi Akan’a ve emeklerine. Geçen herkese teşekkür ediyorum. Buldan artık kınalı kekliklerle daha da güzelleşecek” dedi.

ladikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu