Haber

45 derecelik Basra sıcağında enkaz kentte zor yıkım

45 derece Basra sıcağında depremin vurduğu Hatay’da ekiplerin yıkım çalışmaları Hatay’ı yeniden inşa etmek için yoğun çalışması devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkım Hatay’da meydana geldi. Antakya’da ise 45 dereceyi bulan Basra sıcağında ekipler hasarlı binaları yıkıp enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürüyor. Sıcak havaya toz da eklenince yıkım grubu zor anlar yaşıyor. İş makinesinin başındaki işçiler soğuk su içerek serinlerken, tarlada çalışan işçi ise güneşten yanmamak için uzun kollu giysiler giyerek işine devam ediyor.

“Hava çok sıcak, makine daha da sıcak”

İş makinesi operatörü Hasan Azarer, çalışma sırasında hissedilen hava sıcaklığının 50 dereceye ulaştığını belirterek, “Hava çok sıcak, makine daha da sıcak. Dışarısı 35 derece ise makine 45-50 derece. Hatay’ı bu zorlu koşullarda yeniden ayağa kaldırmak için çabalayanlar, “Zor ama yine de buna değer. Soğuk su içiyoruz, suyumuzu klimanın üflediği yere koyuyoruz” dedi.

“Zor şartlar altında çalışıyoruz”

Yıkım çalışmalarını zor şartlar altında sürdürdüklerini ifade eden Hüseyin Kafi, “Şu anda Antakya Ekinci Mahallesi’ndeyiz. Burası 1. bölge yıkım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu an hava 40 derecenin üzerinde ve oldukça sıcak. . Zor şartlar altında çalışıyoruz. Hatay’ı yeniden imar ediyoruz. İnşa etmeye çalışıyoruz” dedi. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu