Haber

Antalya’yı fırtına vurdu… Su basan evlere müdahale edildi, mahsur kalanlar böyle kurtarıldı

Antalya’yı fırtına vurdu… Su basan evlere müdahale edildi, mahsur kalanlar böyle kurtarıldı

ANTALYA – Antalya Büyükşehir Belediyesi dün akşam saatlerinde kentte etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle seferber oldu. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye, ASAT, Park Bahçeler ve Fen İşleri ekipleri gece boyunca kesintisiz görev yaparak aksaklıklara anında müdahale etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün turuncu kod uyarısı verdiği Antalya’da fırtına ve beraberindeki sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi, afet boyutuna ulaşan fırtına ve yağış nedeniyle tüm birimleriyle teyakkuzda bulundu. Kriz masası oluşturan Büyükşehir Belediyesi, itfaiye, ASAT, Park Bahçeler ve Fen İşleri ekipleriyle gece boyunca kesintisiz çalışarak aksiliklere müdahale etti.

136 olaya müdahale edildi

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa, Döşemealtı, Aksu, Serik, Alanya, Kumluca ve Elmalı ilçelerinde meydana gelen su baskını, çatının takılıp uçması ve ağaç devrilme gibi 136 olaya müdahale etti. Kepez Fevzi Çakmak Mahallesi’nde evlerinde mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Büyükşehir Belediyesi, 6 çatı darbesi, 23 sel, 11 ağaç devrilme, 10 mahsur kalma, 2 yıldırım düşmesi, 2 aracın dereye uçmasına koştu.

ağaçlar düştü

Fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle kent merkezi ve ilçelerde ağaçlar devrilirken, bazılarının da bir kısmı kırıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ihbarlara anında yanıt verdi. Yola ve birçok noktada araçlara devrilen ağaçlar ve kırık parçalar kısa sürede kaldırıldı. ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri de şiddetli yağış nedeniyle göllenmelere neden olan sokak ve caddelerdeki siperlerin açık kalması için büyük çaba sarf etti. Alt geçitlerdeki birikintiler kurutuldu.

pinarbasihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu