Ekonomi

Beşiktaş Belediyesi açıklama yaptı

Beşiktaş Belediyesi’ne karşı çıkar amaçlı suç örgütü kurma, rüşvet ve haraç suçundan yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 17 kişiden 16’sı tutuklanırken, Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Treasuredar’ın aranmasına devam ediliyor.

Beşiktaş Belediyesi aleyhine çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, rüşvet ve gasp suçundan yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Treasuredar, eski başkan yardımcıları Hüseyin Avni Sipahi’nin de bulunduğu 17 zanlı hakkında tutuklama kararı verildi. ve Rıfat Örnek ile emniyet müdürü Selçuk Bartınlı. verildi.

İstanbul Mali Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, operasyonları sırasında müfettişler tarafından ortaya çıkarılan rüşvet şebekesinin ortaya çıkması üzerine 6 ayrı soruşturma dosyası hazırlanan zanlıları yakalamak için İstanbul merkezli Çanakkale, Ankara ve Ordu’da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. rutin denetimler.

Operasyonda zanlılardan 16’sı gözaltına alınırken, Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Treasuredar’ın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Öte yandan adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda belge ele geçirilirken, aramaların devam ettiği öğrenildi.

Beşiktaş Belediyesi, ‘rüşvet’ soruşturmasıyla ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Beşiktaş Belediyesi, “kar amaçlı suç örgütü kurma, rüşvet, gasp” suçlarına ilişkin soruşturmanın 2014-2018 yılları arasındaki devirleri kapsadığını ve belediyenin mevcut yönetimiyle hiçbir ilgisinin bulunmadığını belirtti.

Belediyeden yapılan açıklamada, bazı yayın organlarında “Beşiktaş Belediyesi’ne operasyon” başlıklı haberlerin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, “Bu haber 2014-2018 yılları arasında başlayan bir sürece ilişkin olup belediyemizin mevcut yönetimi ile ilgisi yoktur. Belediyemizin tüm yönetici ve birimleri görev başındadır. Beşiktaşlılara hizmet vermeye devam etmektedir. kanunlara, mevzuata ve kanunlara uygun olarak.” söylendi.

Operasyonda 16 zanlı gözaltına alındı

Beşiktaş Belediyesi hakkında “rant amaçlı suç örgütü kurmak, rüşvet, gasp” suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Treasuredar, eski genel başkan yardımcıları Hüseyin Avni Sipahi ve Rıfat Örnek’in de aralarında bulunduğu 17 sanık, tutuklandı. ve emniyet müdürü Selçuk Bartınlı gözaltına alındı. karar verilmişti.

İstanbul Mali Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin İstanbul merkezli Çanakkale, Ankara ve Ordu’da belirlenen adreslere düzenlediği operasyonda 16 kişi yakalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu