Ekonomi

“Zincir 2” operasyonunda 176 zanlı gözaltına alındı

Bakan Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Mücadele Genel Müdürlüğü tarafından kaçak ve sahte içki satıcılarına yönelik 8 ilde “Zincir 2” operasyonu düzenlendiğini bildirdi.

Operasyonun kaçak ve kaçak içki ve içki üretiminden tüketiciye ulaştırılmasına kadar olan zinciri deşifre etmeyi amaçladığını belirten Soylu, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 8 ilde bu alanda faaliyet gösteren 12 hata kümesi deşifre edildi. Hijyenik koşullardan uzak ve insan sağlığını tehdit eden koşullarda ürettikleri marka, etiket ve bandrol sahteciliği gibi bir takım işlemlere başvurdukları, ve dezenfektan veya yüzey temizleyici adı altında piyasaya sürmeye çalıştıkları.Atılan boş alkollü içki şişelerinin toplanarak çeşitli tekniklerle yeniden doldurulması yönünde yapılan tespitler üzerine yürütülen operasyonda Geçersiz likör üretiminde kullanılan alkol ve aromaların kargo yoluyla talep edenlere satıldığı, kargo gönderilerine yanlış isimler verilerek kimliklerinin gizlenmeye çalışıldığı operasyon bugün Ankara, Antalya prestijiyle gerçekleştirildi. Elazığ, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Muğla ve Tekirdağ’da 8 ilde 590 adreste 217 şüpheli ve yaklaşık 176 şüpheli gözaltına alındı. ct’ler şimdiye kadar burada tutuldu. Operasyon hala devam ediyor. KOM Başkanlığımız ve diğer illerdeki savcılıklarımızla birlikte, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızla uyum içinde, milletimizin sağlığıyla oynamaya çalışanları cezalandırmak için yürütülen bir operasyondur. Özellikle yeni yıl öncesi bu sahte içkiyi piyasaya sürerek haksız kazanç elde edenler, dolandırıcılık yapanlar ve dolandırıcılık yapanlar ne yazık ki maalesef.”

Türkiye’nin neresinde olursa olsun suç ve suçluyla mücadelenin kararlılıkla devam edeceğinin altını çizen Soylu, “Suç ve hatayı kendine yöntem edinenler yeni yöntemler bulmaya çalışacak, onlara alanlarını daraltacağız, tespit edeceğiz.” Suçu ve zalimi bulup adaletin önüne çıkarmak Misyonumuz: “Milletimizin huzur ve güven içinde olması, milletimizin bize güvenmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Gerek ilaçlarla gerekse bugün yürüttüğümüz Zincir 2 operasyonu gibi operasyonlarla yolumuza hiç ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Köklendirme İşlemi Başladı

Süleyman Soylu, Şanlıurfa’da Köklendirme Harekatı’na başlamadan önce Valilik önünde polis ve jandarma ekiplerine seslendi.

İnsanlığın düşmanı uyuşturucuya karşı 27’nci İmha Operasyonunu gerçekleştirdiklerini vurgulayan Soylu, ekiplere başarılar diledi.

Operasyonun ardından Şanlıurfa Valiliği’nde basın toplantısı düzenleyen Soylu, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda 2 bin 752 polis ve polisin katılımıyla sabah 05-06 sıralarında kentte operasyon düzenlendiğini duyurdu. jandarma personeli, 600 ekip, 1 insansız hava aracı, 1 helikopter ve 21 narkotik köpeği.

Bakan Soylu, 4 aydır planlanıp projelendirilen operasyon kapsamında 197 şüpheliden 182’sinin gözaltına alındığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buradaki asıl amacımız, Türkiye’nin hemen her ilinde uyuşturucuyu hem organize eden hem de satan uyuşturucu satıcısından organizatörüne kadar her birimizin şebekesini kesmek ve bunun için hem polisimiz hem de jandarmamız yoğun bir şekilde çalışıyor. Adliyelerimizde savcılarımız ve hakimlerimizle her zaman bu mücadeleyi veriyoruz.Birlikte sürdürüyoruz.Bu Köklendirme Operasyonları sonucunda tüm dünyanın, neredeyse tüm Avrupa’nın teslim olduğu bu uyuşturucuyu lanetleyeceğimize inanıyoruz. , kendi sınırlarımız içinde Allah’ın izniyle.Bu konudaki çalışmalarımız ve mücadelemiz devam ediyor.Bu Şanlıurfa’da 3. Köklendirme Operasyonu.Bu operasyonlara devam edeceğiz. İyi bir beyefendi olup olmadığınızı göreceğiz. Devletin ciddi olup olmadığını, gayretinin gücünü, kararlılığını, kararlılığını ve sonuç alma anlayışını göreceğiz. Bu belayı gençlerimize ve insanlarımıza bulaştırmaya, buradan huzur ve sükuneti çıkarmaya çalışacağız. Emeği geçenlerin kökünü kazıyarak günü göstereceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu