Haber

FETÖ’nün Orta Asya elebaşı Orhan İnandı’ya 21 yıl hapis cezası onandı

İstinaf mahkemesi, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı’nın operasyonuyla Türkiye’ye getirilen FETÖ’nün sözde Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı’ya verilen 21 yıl hapis cezasını hukuka uygun buldu.

MİT’in Kırgızistan’da yakalayıp Türkiye’ye getirdiği FETÖ/PDY’nin sözde Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı, Ankara’da görülen duruşmada “terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan 21 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 23. Ağır Ceza Mahkemesi. 16 Haziran’da verilen kararın cezasında herhangi bir indirim yapılmadı.

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 22. Ceza Dairesi dosyanın temyiz incelemesini tamamladı. Kararda, yerel mahkemenin verdiği kararda usul ve esasa aykırılık bulunmadığı, sanığa ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan verilen 21 yıl hapis cezasının hukuka uygun olduğu belirtildi. . Karar şunları söyledi:

“Deliller ve usullerde herhangi bir eksiklik bulunmadığı anlaşıldığından, delil açısından değerlendirme uygun bulunmuş, eylem doğru tanımlanmış ve kanunda öngörülen suç türüne uygun tutulmuş, ceza kanuni çerçevesinde uygulanmıştır. Bu bağlamda itiraz taleplerinin reddine karar verilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu