Haber

Macaristan: Neredeyse tüm AB dışişleri bakanları Ukrayna’nın yorgunluğundan bahsediyor

Macaristan Dışişleri Bakanı Szijjarto,Avrupa Birliği dışişleri bakanlarının neredeyse tamamının, Ukrayna’daki çatışmadan ülkelerindeki yorgunluğu dile getirdiğini söyledi.

Szijjarto, “Birçok mevkidaşım da İsrail’deki çatışmanın Ukrayna’ya olan ilgiyi azalttığı için kötü olduğunu ifade etti. Bugün Ukrayna’dan ziyade İsrail’deki olayları konuştuk. “Bu, son bir buçuk yılda AB dışişleri bakanlarının ilk toplantısıydı ve Ukrayna’daki çatışma gündemin ilk maddesi değildi.”söz konusu.

‘AB güvenlik alanında değil, siyasi ve ekonomik bir birliktir’

AB’nin silah üretimini ve askeri eğitimi Ukrayna topraklarına, yani savaş bölgesine taşıması bizim için kesinlikle kabul edilemez.”Macar diplomat şunları söyledi: “Çünkü böyle bir karar AB’yi anında savaşa sürükler. Ancak AB bir güvenlik birliği değil, siyasi ve ekonomik bir birliktir. Tam da bu nedenle AB’nin Ukrayna’ya yönelik silah üretimi ve askeri eğitim faaliyetlerine bulaşması kesinlikle kabul edilemez. “Avrupalı ​​silah şirketleri Ukrayna’ya daha fazla silah gönderileceği yönünde açıklamalar yapmamalı, çünkü bu savaşı uzatacak ve can kaybını artıracaktır.”ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu