Haber

Giresunspor Kulüp Başkanı Yamak, transfer yasağını değerlendirdi.

SporToto Büyük Lig gruplarından Bitexen Giresunspor’un başkanı Nahid Ramazan Yamak, transfer yasağı nedeniyle mevcut takımı korumak için adımlar attıklarını söyledi.

Yamak, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında, kulübün şu anda FIFA’da devam eden davalar dahil 271 milyon lira borcu olduğunu belirtti.

FIFA’daki dava süreçlerinden dolayı avukatlık ve tahakkuk masrafları nedeniyle 25-30 milyon lira borç doğacağına dikkat çeken Yamak, 300 milyon lira civarında borçla karşı karşıya kalacaklarını bildirdi.

Yamak, “Zarar bu, battık, bitirdik” dedi. Telaffuzlar arasında bir kişinin bile bulunmadığına dikkati çeken, “Neleri geliştirebilirim, neleri ödeyeceğime bakıyorum. Nitekim geldiğimiz günden bu yana bugüne kadar 7 milyon lira ödedik ve bunu da bir kez daha başardık” dedi. yarın iki haftada yaklaşık 15 milyon lira olan futbolcuların maaşını ve geçen haftaki primlerini ödemiş olacağız.” söz konusu.

Birinci hedeflerinin Giresunspor’u Süper Lig’de tutmak olduğunu vurgulayan Yamak, bunu başarabilecek durumda olduklarını kaydetti.

Kulübün transfer yasağına değinen Yamak, şunları söyledi:

“Kulüp orta dönemde transfer olamadı, bu sene sonunda da transfer yapamayacağız o yüzden transfer tahtasını açsak bile transfer şansımız yok çünkü yasağımız var. Biz de adımlar attık. Mevcut kadroyu korumak için. Campuzano’nun sözleşmesini feshetme durumu vardı. Hatta oyuncuya ciddi bir teklif geldi. Ve oyuncumuz borcunu bırakacak duruma geldi. Gelir getirerek kulübe gitme imkanı da vardı. Kulübe 600 bin euro civarında bir fayda sağlayabilirdik. Ama büyük resme baktığınızda ayrılamayacağımızı gördük ve Campuzano’ya para ödedik.”

“Giresunspor şu an kimseyi satmayacak”

Giresunspor’da satılık futbolcu bulunmadığını ifade eden Yamak, “Giresunspor şu anda kimseyi satmayacak. Bazıları futbolcularımızı başka takımlara götürmek için uğraştı, biz de onlara karşıyız. Sözleşmeleri uzatacağız. Elimizden geldiğince tüm oyuncularımızla birlikteyiz ve bundan sonraki süreçte de bu grupla devam edeceğiz.” dedi.

Takımdaki oyuncuların çok karakterli olduğuna dikkati çeken Yamak, “Bajic’in 350 bin euro civarında alacağı var. oyuncular.” ifadeleri kullandı.

“(9+2 kuralı) Buna itiraz edeceğiz”

Giresunspor’un üye sayısını artıracağını vurgulayan Yamak, bunun için 2828 yeni üye kampanyası başlattıklarını söyledi.

Başkan Yamak, bir gazetecinin TFF’nin ligden çekilen takımlardan transfer edilecek yabancı oyuncuların oynaması şartıyla kontenjan kuralını 9+2 olarak güncellemesine ilişkin sorusuna, “Giresunspor olarak maalesef çıkabiliyoruz. 3 Türk, 8 yabancı.Ancak bu durumdan dolayı diğer gruplarda 2 Türk oyuncu var.9 yabancı oyuncu ile çıkabilirler. Acayip haksız bir rekabet, bizim için de dezavantaj, en geç haftaya hızlı bir şekilde itiraz edeceğiz.” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu