Haber

İSTANBUL-SGK ÖNÜNDE EYT KUYRUĞU

EMEKLİLİK’te yaş takıntılılara ilişkin yasanın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından SGK binaları önünde bekleyenler uzun kuyruk oluşturdu. Şişli ve Fatih’te SGK binası önünde sıra bekleyenler, işlemlerinin yaptırılması için uzun süre bekledi.

Sırada bekleyen Eyüp Kömürlü, “Sabah 07:00’den beri e-devlete giriş yapamıyorum. Yapacak bir şey yok bekleyeceğiz. Bir yazı alıp başvuru yapacağım. Bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa öbür gün beklemek gerekecek.” İsa Yıldız ise “Emeklilik başvurusu için geldim. E-devletten işlem yapamıyoruz hata veriyor. Sabah 07:00’den beri sırada bekliyorum. Emekli olduk. 25 yılın sonu.” Musa Ermiş, “Emeklilik mektubumu aldım. Sırada fazla beklemedim. Emekli yazımı geldi, işyerine götüreceğim. Çıkış için evraklarımızı teslim edeceğiz.”

“HİÇBİR ZAMAN GÜZEL BİR DUYGU BEKLEMİYORDUM”

Fatih’teki Unkapanı Sosyal Güvenlik Merkezi’nin işlemlerini yapan Zeynel Kır, “Çok şükür işlemleri yaptık. 24 yıldır belediyede çalışıyorum. Bu günleri bekledik, evrakları aldık ve geldik. iş yerlerine göndereceğim. 14’ünde dikkatimi keseceğim gibi hoş bir duygu beklemiyordum. 47 yaşında emekli oluyorum. Allah herkesten razı olsun.” söz konusu.

“BU SABAH BENİM İÇİN TATİL OLDU”

Sırada bekleyen Rıza Metin Uzunsoy, “EYT’yi bekliyorum, dün akşam resmi gazetede yayınlandı.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu