Haber

Narcos dizisini hatırlatan olay: Uyuşturucu baronunu denize atarak öldürdüler

Venezuela’da ‘Narcos’ dizisini anımsatan bir olay yaşandı. İddiaya göre yaklaşık 200 kilo uyuşturucuyu çalmaya çalışırken yakalanan uyuşturucu satıcısı hunharca öldürüldü.

Cinayet anları an be an kameralara yansıdı.

Venezuela’da uyuşturucu kaçakçıları arasındaki savaş büyüyor. Geçtiğimiz günlerde olaya müdahale ederek bir uyuşturucu kartelinin yaklaşık 200 kilo kokain sevkıyatını çalmaya çalışan uyuşturucu baronu Reinaldo Fuentes, çetenin diğer üyeleri tarafından vahşice öldürüldü.

Uyuşturucuyu çalmaya çalışırken misilleme yapılan Fuentes, ilk olarak yakalandı. İntikam almak isteyen çete üyeleri, yaklaşık 8 milyon dolar değerindeki kokaini çalmak isteyen Fuentes’i soydu, ellerini bağlayarak bir tekneye taşıdı.

68 yaşındaki uyuşturucu baronunu yükleyen çete, daha sonra adamı soğukkanlılıkla Martinik yakınlarında denize attı. Üyesi olduğu Clan del Cartel’de orta düzey görev üstlenen Fuentes’i kimin kaçırıp denize attığı açıklanmadı.

Uyuşturucu çetesi liderlerinin, uyuşturucu ve paranın ortadan kaybolmasının ardından Fuentes’i sorguladığı ancak aldıkları yanıttan memnun olmadıkları da belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu