Ekonomi

PluriCDMO, IPF tedavisi üretimi için Remedy Cell ile ortaklık kurdu

HAIFA, İsrail – Hücre tabanlı çözümler konusunda uzmanlaşmış bir biyoteknoloji firması olan Pluri Inc. (NASDAQ:PLUR) (TASE:PLUR), Remedy Cell Ltd. ile bir üretim anlaşması imzaladı. Şirket, sözleşmeli geliştirme ve üretim organizasyonu (CDMO) bölümü PluriCDMO™ aracılığıyla, Remedy Cell’in İdiyopatik Pulmoner Fibrozis (IPF) tedavisine yönelik bir ilaç adayı olan RC-0315 için klinik sınıf malzemeler üretecek.

Fibrotik hastalıklar için hücre türevli tedavilere odaklanan bir biyofarmasötik şirketi olan Remedy Cell, IPF hastalarının karşılanmamış ciddi tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için RC-0315’i geliştiriyor. IPF, akciğer dokusunda skarlaşma ve tanı sonrası ortalama 3,8 yıllık yaşam beklentisi ile karakterize, sınırlı tedavi seçeneklerine sahip ölümcül bir akciğer hastalığıdır.

Anlaşma kapsamında PluriCDMO™, mezenkimal kök hücrelerden elde edilen RC-0315’in bir Çalışma Hücresi Bankası (WCB) ve İyi Üretim Uygulaması (GMP) partilerinin oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Bu işbirliği Remedy Cell’in Faz Ib klinik çalışmasının başlatılmasını destekleyecek.

Remedy Cell CEO’su Ayelet Dilion-Mashiah, Pluri’nin hücre tedavisi geliştirme ve üretim alanındaki uzmanlığını pazara daha hızlı giriş için bir katalizör olarak vurgulayarak ortaklık konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Pluri CEO’su ve Başkanı Yaky Yanay da ortaklık hakkında yorumda bulunarak Remedy Cell’in yenilikçi tedavilerini ve uzun vadeli bir işbirliği potansiyelini desteklemekten duydukları heyecanı dile getirdi.

Pluri’nin teknoloji platformu doğruluk, ölçeklenebilirlik ve maliyet verimliliği sunduğunu iddia eden patentli bir 3D hücre genişletme sistemi içeriyor. Şirket, hücre tabanlı teknolojisini rejeneratif tıp, gıda teknolojisi ve tarım teknolojisinin ötesinde çeşitli sektörlere yaymayı hedefliyor.

Bu makaledeki bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu