Haber

Sağlık çalışanlarına kadro şoku! Kadroya geçişteki mağduriyetler giderilmelidir!

KOCAELİ (İGFA)- Türk Sıhhat Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na (ASHB) bağlı kurumlarda görev yapan kamu çalışanlarını ziyaret etti.

Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren kurumlarda sözleşmeli olarak görev yapan Aile ve Sosyal Destek Uzmanlarının görevlendirildiği ekipler, sözleşmeli olarak başladıkları ekiplerin uyuşmaması nedeniyle mağduriyet yaşamakta, dolayısıyla ekonomik kayıpları vardır. Sınavlarının 30 Kasım 2022’de yapılmasına rağmen 6 aydır kazananların isimlerinin açıklanmadığını belirttiler.

Şube Başkanı Çeker, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, 26 Ocak 2023 tarihli ve 32085 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararla kurumlarda çalışan sözleşmeli personele ekibe katılma hakkı verildiğini belirterek, şunları kaydetti: Ekibe katılanlar şok yaşadı. Görev tanımlarında belirsizliğin olduğu, kendileriyle birebir iş yapan meslektaşlarından maddi, sosyal ve özlük hakları açısından dezavantajlı duruma düşürüldüler. Ülke genelinde Güçlendirme Uzmanları ve mevzuattaki emsal ekipler. Eşitlik ilkesi olan eşitlik ilkesi de yok sayılmıştır.”

BAKANLIĞA BAŞVURU

ASHB’de yükselme ve unvan değişikliği sınavı 24 ​​Eylül 2022’de yapıldı. 30 Kasım’da sözlü mülakat yapılmasına rağmen 6 ay gibi uzun bir süre geçmesine rağmen mülakat sonuçlarının açıklanmadığını belirten 2022 yılı yazılı sınavında başarılı olanlar için Başkan Çeker, “ASHB’de Yükselme ve Ünvan Değiştirme Derneği, 17. Unsur yazılı sınav sonuçları en geç 30 gün içinde. Mülakat sınavında başarılı olan adayların halen Bakanlıkça ilan edilmemesi hak ihlalidir Cins Sıhhat Sen Genel Müdürlüğü İçişleri Bakanlığına başvurmuştur. Mülakat sınavı sonuçlarının açıklanması için Aile ve Sosyal Hizmetler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu