Teknoloji

“Şartlı Taraftar Destek Platformu” FanSupport, Web Summit’in ardından Slush 2022’de de ilgi odağı oldu

Dünyanın en büyük teknoloji konferanslarından biri olan Slush 2022, 17-18 Kasım 2022 tarihleri ortasında Finlandiya’nın başşehri Helsinki’de düzenlendi. 4.600 startup, 2.600 yatırımcı firma, 400 medya temsilcisi ve 12.000 ziyaretçinin yer aldığı Slush 2022’ye dünyanın birinci ve tek “Şartlı Taraftar Destek Platformu” FanSupport da katıldı. Konferansa iştiraki kabul edilen sayılı Türk teşebbüslerinden biri olan FanSupport, iki gün boyunca tüm dünyadan yatırımcılarla bir ortaya geldi.

İnovatif taraftar dayanak modeliyle spor iktisadının dijital dönüşümüne katkı sağlayan dünyanın birinci ve tek koşullu taraftar takviye platformu FanSupport, 17-18 Kasım tarihlerinde Helsinki’de düzenlenen Slush 2022’ye katılarak fark yaratan platformunu tanıttı.

Etkinlik kapsamında memleketler arası yatırımcılarla bir ortaya gelen FanSupport, Avrupa ve Körfez Bölgesi başta olmak üzere birçok Venture Capital yatırım fonu ile dünyaya açılımı konusunda yararlı görüşmeler yaptı.

FS Teknoloji A.Ş. bünyesinde yüzde 100 Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen FanSupport, spor sanayisinde eşi gibisi olmayan bir takviye modeli sunuyor. IOS, Android ve Harmony OS platformları üzerinden taşınabilir uygulama olarak hizmet veren FanSupport, “Şartlı Taraftar Desteği” modeli ile konvansiyonel bağış sistemlerinin yanında, dijital ve yenilikçi bir platform olarak sürdürülebilir bir kaynak sağlıyor.

FanSupport platformunda, “müsabaka destekleri”, “transfer destekleri” ve “genel başarı destekleri” üzere farklı şartlı dayanak modelleri ile taraftarlar tuttukları spor kulüplerine şartlı takviye olabiliyor. Hedeflenen muvaffakiyet gerçekleştiğinde kulübe aktarılan dayanak fiyatları, şart gerçekleşmediğinde ise taraftarların hesaplarına iade ediliyor.

FanSupport’un “Koşullu Destek Sistemi” ile ilgili olarak; gelişmiş 50 ülkede patent başvurusu ve 60 ülkede marka tescili yapıldı. Eşsiz sisteminin memleketler arası alandaki faaliyetlerinin koordine edilmesi için İsviçre ofisi de kuruldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu