Ekonomi

Vestel ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü’nden kadına yönelik şiddete karşı işbirliği

Vestel, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ile iş birliği yaparak Kadın Güçlendirme Uygulaması’nın (KADES) yaygınlaştırılmasında kadın çalışanların toplumdaki güvenliğine dikkat çekmiştir.

Vestel’den yapılan açıklamaya göre, kadın istihdamını toplumsal cinsiyet eşitliği unsuruyla güçlendiren ve kadın sporunu destekleyen uygulamaları hayata geçiren Vestel, kadın çalışanlarının güvenliği konusunda da değerli bir iş birliğine imza attı.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini hayatın her alanında benimseyen Vestel, Manisa Vestel City’de kadın çalışanlarına KADES uygulamasını tanıttı.

Bu kapsamda Vestel, insan kaynakları liderliğinde kadın çalışanlarına KADES uygulaması hakkında SMS ile bilgi vermiştir. Bu tanıtımda Manisa İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de hazır bulundu.

“Bir Kadınla Başa Çıkılamaz”

Vestel City’de gerçekleştirilen KADES tanıtımında fabrika çalışanları da “Kadınla Başa Çıkılmaz” broşürleri ile destek oldular. Sadece kadınların değil erkek çalışanların da bilgilendirildiği toplantıda KADES uygulaması detaylı bir şekilde anlatıldı.

Kadınların acil durumlarda yardım aramasını kolaylaştıran KADES uygulaması akıllı telefonlara indirilebiliyor. Uygulamada yer alan acil durum butonuna basılması halinde hemen konum bilgisi polis ekiplerine gönderiliyor ve kadının yardıma ihtiyacı olduğu bilgisi veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu