Yaşam

Yaza türkülerle “Merhaba” dediler

Karabağlar Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun “Türkülerle Yaza Merhaba” adlı yıl sonu konseri ilgiyle gerçekleştirildi. Karabağlar Belediyesi ana hizmet binasında bulunan Muzaffer İzgü Konferans Salonu’nu dolduran vatandaşlar, sevilen türkülere alkışlarla eşlik etti.

Şef Murat Samir başkanlığındaki koronun konserini Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş izledi.
“Gönlüm Elinden”, “Turna Başım Karanlıkta”, “Konya’m”, “Karga Bülbülü”, “Aman Avcım”, “Bugün Ben” gibi sevilen türküleri koro ve vatandaşlar birlikte söyledi. Efkarim Var Dice var”. Şef Murat Samir’in daveti üzerine Lider Selvitopu da sahne alarak “Kalabalık Bülbül” şarkısında koroya eşlik etti.

Konserin sonunda Lider, Selvitopu Siner’e Doğa Dostu Sertifikası takdim etti. Türkülerin geçmişten geleceğe taşıyacağımız değerli bir kültür mirası olduğunu vurgulayan Lider Selvitopu, tüm sanatçıları tebrik etti.

Gece, katılımcıların hep birlikte İzmir Marşı’nı söylemesiyle sona erdi. Konseri izleyen çocuklar sahnede marşı söyledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu